21.02.2019

Anasayfa / Ruhsal Bilgi

Evrensel Enerji Alanları ve İnsan

            Maddeyi yoğunlaşmış enerji alanı olarak yorumlarsak, enerji alanını da maddeyle enerjinin arasında yer alan bölge olarak tarif edebiliriz. Evrensel enerji alanı bütün uzayın, canlıların olduğu kadar cansız cisimlerin de içine işlemiş bir şekilde ve bu cisimlerle aramızda yer alır. Kaynak noktasıyla arasındaki uzaklığa göre değişen bir yoğunlukla, bir cisimden diğerine hareket eder. Bu alan düzenli bir manyetik akım değişimiyle ve paralel rezonans yasalarıyla sonsuz bir rabıta içindedir.

            Araştırmacılar, evrensel enerji alanının, birbirinden ayrı ve farklı frekansta titreşen ışık noktalarından, spirallerden, birbirine bağlı çizgilerden oluşmuş bir dizi çok iyi düzenlenmiş geometrik noktalardan oluştuğunu ileri sürerler. Aynı zamanda kıvılcım ve buğudan oluştuğunu söyleyenler de vardır. Bu alan dokunarak, tadarak, koklayarak ve işitilerek algılanabilen titreşimler yayar. Parlaklığı en zayıf duyularla dahi fark edilebilir.

            Bazı araştırmacılar bize, evrensel enerji alanının sinerjik olduğunu göstermiştir. Yani parçalarının aynı anda yaptığı hareketin etkisi, bireysel hareketlerinin etkileri toplamından daha fazladır.

            İnsanın enerji alanı, insan yaşamının derinlikleriyle evrensel enerjiyi bir araya getiren bir olgudur. Kendini fiziksel gövdeyi çevreleyen ve ışıklı bir yapı içeren, kendi özel ışınlarını yayan, genel olarak "aura" diye tanınan bir şekilde gösterir. Demek ki, insanın aura'sı ya da insanın enerji alanı, evrensel enerjinin insan vücuduna bağlı bir parçasıdır.

            İnsanın enerji alanının, madde ve varolan cisimler üzerinde düzenleyici bir etkisinin olduğu tespit edilmiştir. Bu alanın üç boyuttan daha yüksek bir noktada varolduğu düşünülür. Maddesel dünyada kendini gösteren bütün değişiklikler kendilerini önce bu alanda gösterir. İnsanın enerji alanı, sürekli olarak evrensel enerjiden üretilir. Biz enerjimizi kullanmayı arttırdıkça o da tıpkı bir bolluk sembolü gibi, daha da çoğalır. Bu kaynak sonsuzdur. Bu enerjiden istediğimiz kadar alabiliriz. Bu inanılmaz bir kavramdır ve gezegenimiz için olduğu kadar, gelecek evrimimiz için de büyük umut kaynağıdır.

            İnsanın enerji alanı, en ilkel bilinçten en geniş bilinç seviyelerine kadar değişiklik gösteren bir yapıdadır. Bazı insanlar çevresine hiç ışık yaymaz. Bazılarının ise çevrelerine ışık saçtığı görülür. Onlar çevrelerini daha iyi duruma getirmek ve sevgi yaymaktan başka bir amaç taşıyamayan insancıl görevlerde çalışırlar. Çok üst seviyede gelişmiş bilinç, çok hızlı titreşimlere ve yüksek enerji seviyesine karşılıktır. Kişi solunum ve kişisel gelişim tekniklerini kullanarak bilinç seviyesini, dolayısıyla aura'sının yoğunluğunu arttırabilir. Bizler sürekli bir evrim içerisindeyiz. Evrensel enerjiden, kendimizi beslemek ve böylece ışık saçan bir varlığa dönüştürmek için bol bol yararlanabiliriz. □

Anasayfa / Ruhsal Bilgi
Arşivdeki makaleleri aşağıdan ulaşabilirsiniz
HAKKIMIZDA | ZIYARETCI DEFTERI | iLETiŞiM |